Felvételi eredmények a 2020-21. tanévre

Az eredmények megtekinthetők a linkre kattintva:  FELVÉTELI EREDMÉNYEK

A tanév eleji pótfelvételi meghallgatás, beiratkozás pontos időpontjáról kérjük kövessék honlapunkat, facebook oldalunkat!

Zeneiskolai jelentkezés a digitális munkarend idején

Tisztlet Szülők, Gondviselők! Kedves Érdeklődők!

A jelenlegi helyzetben "hagyományos" formában nem tudjuk a zeneiskolai jelentkezést lebonyolítani.
Az alábbi kérdőívben jelezhetik zeneiskolai jelentkezési szándékukat. Mielőtt kitöltik a kérdőívet, kérjük az alábbi tájékoztatót olvassák el figyelmesen!
A kérdőív megnyitásához kattints az alábbi linkre:
ONLINE KÉRDŐÍV ÚJ JELENTKEZŐK SZÁMÁRA

TÁJÉKOZTATÓ

Üdvözli Önt a 48 éves Szobi Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola!

A zenei írás-olvasás elsajátítása, tiszta, szép énekhang kialakítása, ritmus- és hallásfejlesztés, a hangszertanulás előkészítése, megalapozása a szolfézs előképző évfolyamokon játékos formában
heti 2 x 45 perc elméleti , csoportos foglalkozás keretében történik.
Az előképző évfolyam elvégzése után (kivételes esetekben ezzel egy időben is) választhatnak hangszert a gyermekek. A hangszeroktatás a kötelező elméleti – szolfézs - órákon felül
heti 2 x 30 perc egyéni foglalkozást jelent.

A tanuláshoz szükséges hangszereket ingyenesen tudunk kölcsönözni.
Zongora tanszakon előnyt élveznek a hangszerrel (gyakorlási lehetőséggel) rendelkezők.
Néhány évi tanulás után a hangszeresek bekapcsolódhatnak a kamaracsoportok és a fúvószenekar munkájába; hangversenyeken, versenyeken, fesztiválokon szerepelhetnek.
A tanulók év végén államilag elismert bizonyítványt kapnak.

A nyári „Hangos tábor” valamennyi növendékünk
számára gazdag élményeket nyújthat.
Felhívnánk a figyelmet, hogy a zenetanulás csak úgy lehet hatékony és eredményes, ha a zeneiskolai órákon való részvétel mellett – ami heti 4 alkalmat is jelent(!)– a szülők, gondviselők támogatásával otthon is gyakorolnak a gyermekek.

A törvényi rendelkezések egy tanévre szóló térítési és tandíjat határoznak meg, melyet 2 részletben – beiratkozáskor és a 2. félévelején - kell befizetni. A díjak befizetése banki átutalással is történhet.
A hátrányos helyzetű és a tartós betegséggel élő diákok oktatása ingyenes. Az erről szóló igazolás másolatát a beiratkozáskor le kell adni.
A szükséges kották beszerzésében a szaktanárok segítenek.

Amennyiben a túljelentkezés miatt el kell utasítanunk a felvételt, kérésükre várólistára kerülnek, üresedés esetén akár tanév közben is csatlakozhatnak növendékeink sorába.
Bízunk abban, hogy az Ön gyermeke hamarosan iskolánk diákjaként részesülhet zenei élményekben.

Tantárgyak és hangszerek, melyekre jelentkezni lehet:

Szob - szolfézs-előképző, furulya, fuvola, klarinét, trombita, kürt, harsona, zongora, hegedű, gitár, ütőhangszerek

Vámosmikola - szolfézs-előképző, furulya, gordonka, zongora

Letkés - szolfézs-előképző, furulya, trombita, kürt, zongora

Verőce - szolfézs-előképző, furulya, fuvola, trombita, kürt, zongora, hegedű, gitár,

ütőhangszerek

Kemence - szolfézs-előképző, furulya, trombita, zongora

Szokolya - szolfézs-előképző, furulya, zongora, trombita

Bernecebaráti - szolfézs-előképző, furulya, trombita, zongora

Hitvallásunk:

• a zene, a művészetek megismerése, művelése teljessé teszik életünket,

• őseink kultúráját kötelességünk megőrizni és továbbadni,

• az értelmi képességek mellett a személyiség egészének élményszerű fejlesztése a sikeres élet kulcsa,

• esélyegyenlőség.

„Legyen a zene mindenkié!”

Kodály Zoltán

A felvételi eljárás hagyományos menete:

1. Jelentekzési lap kitöltése és leadása a zeneiskola irodájában vagy a zenetanároknak.

A jelentkezési lap letölthető   ITT  !

Jelentekzési lapot a zeneiskolai tanároktól is kaphatnak!

2. Felvételi meghallgatáson való részvétel

Amennyiben túljelentkezés miatt el kell utasítanunk a felvételt, kérésükre várólistára kerülnek, üresedés esetén akár tanév közben is csatlakozhatnak növendékeink sorába.

3. Beiratkozás

Beiratkozási lap kitöltése minden évben adategyeztetés és a személyes adatok kezelésének hozzájárulása miatt minden évben kötelező!

A beiratkozási lap letölthető ITT. Kérjük a lap 2. oldalát, a nyilatkozatot is szíveskedjenek kitölteni!

A díjak összegéről a "Fizetendő díjakról" menüben részletesen olvashatnak.